fbpx
Przejdź do treści

Gwiazdooki

Najbardziej lubię wymyślać pętelki z drewnianych torów i budować z klocków. Zajmuje mi to sporo czasu, tak że na ogół jestem dość zajęty. Nie lubię sprzątać swoich budowli, a najbardziej na świecie denerwuje mnie, gdy ktoś je niszczy. Uwielbiam przygody i poznawanie przyjaciół.

Zofia Schacht-Petersen, trenerka CNVC, autorka Dialogu zamiast kar:

Warczący w gniewie, zbuntowany i czasem wykluczający z zabawy Gwiazdooki to jednocześnie rozmarzony, zakochany w dźwiękach i barwach natury delikatny chłopiec, szczerze pragnący zrozumieć, o co chodzi w relacji. Poszukuje w samotności spokoju, a zarazem tęskni za bliskością i towarzystwem Rozbójniczki

Rozbójniczka

Kocham się bawić, śmiać, zajadać owoce i opiekować zwierzętami. Lubię postawić na swoim. Nie lubię, gdy ktoś nie chce się ze mną bawić. Nie powiem Ci teraz, kto nazwał mnie Rozbójniczką, ale mogę zdradzić dlaczego. Bo zdarza mi się sięgać po coś, czego ktoś mi nie chce dać. Chociaż jestem mała, to nieźle sobie daję radę!

Zofia Schacht-Petersen, trenerka CNVC, autorka Dialogu zamiast kar:

Rozbójniczka o mocnych pięściach i żelaznych nóżkach, które potrafią mocno kopać, to zarazem niepewna i poszukująca przyjaźni i swojej wartości dziewczynka. Odkrywa z nami radość z tego, że „jest jaka jest” i może mówić „nie”, kiedy tego chce

Kto jeszcze bywa na wyspie?

Malpka_okladka

Mandarynka

Mała małpka. Dzięki niej Gwiazdooki i Rozbójniczka poznają jedną z tajemnic swojej wyspy. A także poczują smak przyjaźni i moc wzajemnej pomocy.

Kapitan Gołowąs

Czarny charakter tej historii. Ale niezbyt bystry i za bardzo strachliwy, by na serio się go bać.

hZNFjz-w